poniedziałek, 11 stycznia 2016

Trendy wnętrzarskie na rok 2016/ Interior Design Trends 2016 - Inspiracje

Co nowego w tym roku?
Ano jak zwykle niewiele nowego , ale za to trochę inaczej podane :)

Cieszy mnie to ,że nasze wnętrza stają się z roku na rok coraz bardziej przytulne , coraz bliższe człowiekowi i jego naturze ;) Coraz częściej "opowiadają jakąś historię " czy jego mieszkańców czy też ich przodków czy po prostu innych ludzi i miejsc ( przedmioty kupowane na aukcjach , odnawiane , czy przywożone z podróży.
To pięknie.)
Dom bez historii to żaden dom , to hotel. Można w nim pomieszkać chwilę, na pewno nie przeżyć swoje życie.

  A więc w roku 2016 umocnią swoją pozycję ręcznie wykonane unikalne akcesoria , dekoracje,       meble budujące niepowtarzalny , indywidualny charakter wnętrz. Produkcji rodzimej , jak i zza mórz i oceanów. Mogą to być dziergane poduchy,tkane narzuty,fikuśne lampy i drobne meble. Wszystko co ma niepowtarzalny charakter i zostało wykonane przez utalentowanego artystę , rzemieślnika.  W 2016 będziemy częściej nawiązywać w naszych wnętrzach do stylów historycznych i nadal będą królowały dodatki vintage. W tym roku jeszcze bardziej polubimy meble ratanowe. ( Znowu!)

Naturalne materiały typu drewno , kamień ,nawet glina , naturalne tkaniny - to kontynuacja trendu , który trwa już we wnętrzach parę ładnych lat . I dobrze.

<

Wyraziste wzory. Czy w postaci kafli ceramicznych , czy tkanin, tapet i innych dekoracji.Kratka,nawet szkocka :) i inne wzory geometryczne ( kwadraty, sześciany , trójkąty) będą upiększały nasze wnętrza.
Zróżnicowana faktura - potęzne odziaływanie na zmysły. Chropowate porowate ściany , obok szklanej gładkiej tafli. Tkaniny miękkie i miłe w dotyku: aksamit, welur. Mówię; dom staje się z każdym rokiem dla nas przyjaźniejszy i bliższy naszej (i w ogóle) naturze. :)Szlachetne metale, jako dodatki. W zeszłym roku co raz więcej widziało się miedzi, a w tym roku we wnętrzach pojawi się złoto.
Tylko z umiarem , proszę ! :)Natura i generalnie motywy roślinne. Podobno ogród ma nam wejść na salony , a salony będziemy urządzać w ogrodzie ;)Rośliny we wnętrzach najlepiej o duzych gabarytach. Fikusy mile widziane .I wreszcie kolory! W tym roku pozostaniemy nadal pod urokiem pasteli. Tym razem na prowadzenie wysunie się blady róż i pastelowy niebieski.Czarne metale - będzie ich coraz więcej w tym roku w naszych wnętrzach: metalowe czarne nogi od stoliczków kawowych,konsoli itp.

Organiczne kształty częściej mają się w tym roku pojawiać w naszych domach. .A nasze meble będą  mieć bardziej zaokrąglone, zmiękczone kształty.

Ma być miękko , zmysłowo, naturalnie , niebanalnie i stylowo! :)
Ale przede wszystkim musi być tak by mieszkaniec/mieszkańcy czuli się w swoich wnętrzach dobrze i to chyba jest trend ponadczasowy i najważniejszy!

I zalecam wszystkim czytanie tego typu przewodników po modzie i urodzie z przymróżeniem oka...

Nie dajmy się zwariować !

2 komentarze:

  1. 39 yrs old Executive Secretary Margit Kleinfeld, hailing from Shediac enjoys watching movies like Chapayev and Leather crafting. Took a trip to Ironbridge Gorge and drives a Ferrari 250 GT SWB California Spider. znajdz to

    OdpowiedzUsuń
  2. Postawcie na reflektory ogrodowe, zobaczcie - https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/reflektory
    To robi świetną robotę, dużą różnicę i daje fajny klimat. Pewnie, że każdemu może pasować coś innego, ale to raczej dosyć uniwersalne rozwiązanie.

    OdpowiedzUsuń