poniedziałek, 8 lutego 2016

Naturalnie we wnętrzach - Inspiracje

Naturalne drewno od lat pojawia się w trendach wnętrzarskich ,ale mam wrażenie ,że z roku na rok widzi się go coraz więcej i że w końcu zagości u przysłowiowego Kowalskiego.
Czego i Kowalskiemu i sobie życzę.
W czasach gdy z naturą nam nie po drodze ,dobrze,że chociaż czasem w postaci wnętrzarskich trendów wkrada nam się do mieszkań.
To dobry znak.
To znak ,że jak zwykle ( w naturze!)wszystko dąży do równowagi.:)

Gdy dawno ,dawno temu byłam zbuntowaną licealistką znalazłam w lesie przepięknie powykręcany pień ,sporych rozmiarów, mocno już podsuszony. Zmusiłam znajomego by pomógł mi przytaszczyć go do mieszkania i postawiłam w kącie mojego pokoju. Zamontowałam na nim świece i przez kilka lat zdobił pokój i służył jako świecznik ,dopóki się nie nadpalił podczas jakiejś z imprezek.
Taką się miało fantazję ułańską ! :)

Poniżej kilka przykładów jak pięknie może wyglądać naturalne drewno we wnętrzach:Prosty stół z pnia i bardzo rzeźbiarski wieszak z gałęzi :Znalezione na www.1001rzeczy.com i Apartment Therapy
Kolejne stoliki z pni , lampa z gałęzi
Znalezione na 1decor.net i notonthehighstreet.com

Przepiękne drzwi przesuwne z naturalnego drewna i kolejne oryginalne stoły.


Co za przyjemność byłaby gdyby można było codziennie śniadać na takim stole , albo pracować przy takim biurku!.


Znalezione na pinterest.com

Wieszak z gałęzi i zagłówek łóżka z naturalnego drewna:


Znalezione na happy interior.com


Drewno naturalne w kuchni:


Znalezione na myunfinishedhome.com i Nordic House

Poręcz z gałęzi i ściana z desekMarzy mi się taka ściana właśnie w pracowni. Z małymi, naturalnymi , różnorodnymi półeczkami na drobne ekspozycje.


Znalezione na mandalacreations.com i meggielynne.tumblr.com

Lustro z nadmorskich patyków i urocze stoliczki z plastrów pniaZnalezione na pinterest.com i etsy

7 komentarzy:

 1. Widzę, że dużo tutaj o drewnie. Wiedzieliście może, w jaki sposób sprawdza się miąższość drewna? Nie miałam pojęcia, że w ogóle można to jakoś przeliczyć i sprawdzić, ale strona https://studiodomu.pl/kalkulator-miazszosci-drewna/ uświadomiła mi, że jest to możliwe, dlatego jeśli potrzebujecie, to sobie zerknijcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesli chcecie wprowadzić firmowe produkty na wschodzie to pamiętajcie, że potrzebne wam będą certyfikaty rosja i inne dokumenty. Można je załatwić w CCRW czyli Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich.

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy ktoś z Was decydował się kiedykolwiek na oklejanie drzwi w Krakowie? Mam taką propozycję - https://kniz.pl/oklejanie-drzwi-i-okien-folia-samoprzylepna/
  Czego można się po tym spodziewać? Jaka będzie zmiana i czy to jest naprawdę trwałe rozwiązanie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli planujecie remont to ten artykuł https://moje-finanse.pl/ile-kosztuje-remont/ może wam pomóc w podliczeniu wydatków. Warto się przygotować na koszty remontowe i mieć mała nadwyżkę. Zawsze wypada coś niespodziewanego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiem, że wiele osób zastanawia się co będzie lepsze... wynajem czy kredyt. Dlatego polecam ten artykuł https://finansowymagazyn.pl/mieszkanie-z-kredytu-czy-jednak-wynajem-co-sie-oplaca/ Myslę, że może rozwiać wasze wątpliwości. Ja osobiście wynajmuję mieszkanie ale mam zamiar wziąć kredyt za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli renowacja drzwi drewnianych w Krakowie, to gdzie? Znacie ich - https://kniz.pl/renowacja-okien-i-drzwi-drewnianych/ ? Zależy nam na fajnym, trwałym efekcie. Gdzie uzyskamy coś takiego?

  OdpowiedzUsuń
 7. Od siebie mogę wam polecic ten artykuł https://polskiebudowlane.pl/portal/czy-warto-kupic-mieszkanie-pod-wynajem/ Jeśli chcecie kupić mieszkanie na wynajem to znajdziecie tam wiele cennych wskazówek. Z mężem właśnie zastanawiamy się nad kupnem mieszkania nad morzem.

  OdpowiedzUsuń