czwartek, 4 lutego 2016

Home staging - projekty

Home Staging - czyli po naszemu kosmetyczna poprawa wyglądu mieszkania , czy domu na potrzeby sprzedaży/wynajmu .
Taki szybki lifting jest wykonywany często małym nakładem środków finansowych i czasowych za to z dużym nakładem talentów dekoracyjnych i po części psychologicznych realizatora/projektanta. :) Często połączony z profesjonalnym wykonaniem zdjęć danego wnętrza.

Poniżej przedstawiam przykład takiego działania. ( Tu akurat zdjęcia są mało profesjonalne :), ale myślę ,że i tak wystarczająco zobrazują problem.
Aranżacja trwała " robocze" 3 dni, z tego jeden dzień poświęciłam na zakupy( głównie farby, klej , zegar, tkaniny,poduszki, ramki do obrazków).

Koszt zakupów to około 180 zł. + bezcenne obrazki i drobne dekoracje wykonane przeze mnie :).
Czasu miałam bardzo mało, środków finansowych jeszcze mniej, toteż moje zabiegi miały charakter naprawdę bardzo kosmetyczny.


1.
Uporządkowanie przestrzeni.- Usunięcie zbędnych mebli i innych sprzętów , które sprawiają wrażenie chaosu ( również na zdjęciu).
- Ustawienie mebli w jakimś porządku.2. 
Odświeżenie ścian.


- Przemalowanie niektórych ścian na kolor biały ( mieszkanie jest przestrzenne ,ale kuchnia i  sypialnia dosyć ciemne , bo z oknami od wschodu.

- Naprawa drobnych uszkodzeń i przemalowanie śladów na ścianach ( np. po kanapach).
- Naprawienie częściowo zdartej tapety.>
3. Odświeżenie mebli


- Bardzo drobne zabiegi , polegające na naprawach i przemalowaniach częściowo uszkodzonych blatów , drzwi itp.4. Pomalowanie niektórych mebli


- ( w jakimś porządku kolorystycznym - tutaj wybór padł na pastelowy niebieski)- głównie w kuchni ( na inne pomieszczenia po prostu czasu nie starczyło). Pomalowane zostały krzesła i póleczka.


5. Wykonanie drobnych dekoracji-


nawiązujących do tematyki morskiej ( mieszkanie znajduje się niedaleko morza).
- Wykonanie wieszaka z deski wyrzuconej przez morze, serc ze sznura i stroików z patyków i piasku przyniesionych z plaży .


6. Powieszenie obrazków , zegarów i innych dekoracji.


1 komentarz:

  1. Jak do tego podchodzicie - https://kniz.pl/serwis-okien-i-drzwi/ ? Znacie? Potrzebny mi serwis okien działający w Krakowie i okolicach. Czego można się tam spodziewać? Nie chodzi o wymianę, tylko o naprawę okien. Co da się zrobić?

    OdpowiedzUsuń